Google ADS

Sindikata e Telekomit i pezullon protestat

17:00 | 4 Prill 2024
E.H

Telekomi i Kosovës ka pranuar thirrjen në seancën gjyqësore të Gjykatës Komerciale të premten e 12 prillit, ka njoftuar kryetari i Federatë Sindikale e Pavarur e Postës dhe Telekomunikacionit të Kosovës, Lamih Balaj.

Ai tha se kanë pezulluar përkohësisht veprimet sindikale pas thirrjes nga Gjykata Komerciale, por bëri thirrje që të bëhet zhbllokimi i llogarive të Telekomit deri në përfundimin e seancës në shkallën e dytë.

Telekomit i janë bllokuar llogarit financiare gjatë një procesi të përmbarimit për zbatimin e vendimit të Arbitrazhit në rastin e Dardafonit në vlerë mbi 5 milionë euro./rtk

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme