Shkak i motit 45 viktimat e aksidentit tragjik të Bullgarisë mbërrijnë në Maqedoni pas disa orëve

10:45 | 3 Dhjetor 2021

Është shtyrë për disa orë mbërritja e trupave të 45 viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari.

Ndonëse ishte parapri që trupat të mbërrij  nga Bullgaria në ora 10:15 minuta shkaku i kohës fluturim është shtyrë, raporton arbresh.info

Për arbresh.info nga Ministria e Punëve të Jashtme në Shkup si organizator të ceremonia kanë bërë të ditur se aeroplani  pritet të vijë në ora 12:00 në aeroportin e Shkupit.


E shkaku i motit ka ndryshuar edhe agjenda.

Nga Aeroporti, 45 trupat do të dërgohen tek familjet dhe nuk do të ketë parakalim të kufomave në sheshin ” Skënderbeu”.

Ndryshe, aksidenti në Bullgari ku nga shpërthimi i autobusit humben jetën 45 persona ndodhi më 23 nëntor.

Arbresh.info po qëndron në Shkup dhe do të ju sjell pamje direkte nga ngjarja. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara