Shefi i EULEX-it dënon sulmet ndaj KFOR-it në veri: Sot sundimi i ligjit u shkel në Kosovë

23:33 | 29 Maj 2023

Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka dënuar sulmet e protestuesve serb ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri të vendit.

Wigemark përmes një postimi në Twitter, ka thënë se janë të pakuptimta dhe të paprovokuara sulmet ndaj KFOR-it si dhe u ka uruar shërim të shpejt të lënduarve, përcjell Arbresh.info.

“Dënoj sulmin e sotëm të pakuptimtë dhe të paprovokuar ndaj pjesëtarëve të KFOR-it dhe u uroj ushtarëve të plagosur shërim të shpejtë. NATO është partneri kryesor i sigurisë së EULEX-it së bashku me Policinë e Kosovës. Ne koordinohemi dhe stërvitemi së bashku. Sot sundimi i ligjit u shkel në Kosovë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale