Google ADS

Rrokulliset cisterna me 20 ton gaz në dalje të Fushë Kosovës, bllokohet rruga për shkak të rrezikut

13:41 | 19 Janar 2018
Arbresh.info

Një cisternë e cila ishte duke bartur lëndë djegëse është vetë aksidentuar rrugës për Pejë, konkretisht në dalje të Fushë Kosovës. Burime të Express bëjnë me dije se cisterna mbante 20 ton gaz (plin).

Nga ky vetë aksident ka mbetur i lënduar ngasësi i automjetit dhe ai është dërguar për trajtim mjekësor.

Tashmë policia ka arritur në vendin e ngjarjes, por pos tyre, aty janë edhe Departamenti i Menaxhimit të Emergjencave dhe zjarrfikësit.

Express merr vesh se drejtimi i kyçjes në autostradë nga Fushë Kosova për në Prishtinë dhe drejtimi i daljes nga autostrada, në drejtim të Pejës janë të bllokuara për shkak të rrezikut./Express/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme