Rrahu dy vëllezërit dhe demoloi shtëpinë, arrestohet qytetari nga Istogu

09:50 | 9 Maj 2021

Është arrestuar një person i dyshimtë në fshatin Orroberde të Istogut, pasi që i njëjti i kishte sulmuar dy vëllezërit e tij si dhe kishte demoluar dhe shtëpinë.

Sipas viktimave, i dyshuari vazhdimisht ushtron dhunë ndaj tyre pasi që i njëjti ka probleme mendore.

I dyshuari ka marrë tretman mjekësor dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar i është caktuara masa e ndalimit policor për 48 orë.

“Fsh. Orroberde, Istog, 08.05.2021-18:07. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti i kishte sulmuar dy viktimat (vëllezërit) e tij si dhe kishte demoluar edhe shtëpinë. Sipas viktimave , i dyshuari vazhdimisht ushtron dhunë ndaj tyre pasi që i njëjti ka probleme mendore. I dyshuari ka marrë tretman mjekësor dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë”, bën të ditur policia. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara