Google ADS

Raportimi për vjedhjen e çantës së delegacionit kosovar, reagon Muhamet Mustafa

15:26 | 2 Nëntor 2020
V. S.

Anëtari i delegacionit kosovar për dialogun Kosovë-Serbi, Muhamet Mustafa, ka reaguar pas raportimeve të mediave se javë më parë në Bruksel i është vjedhur çanta me dokumente konfidenciale të shtetit.

Arbresh.info ka raportuan se janë vjedhur Mustafës dokumente dhe para. Këtë e ka konfirmuar vetë ai përmes një sqarimi në Facebook.

Mustafa ka mohuar këtë lajm, teksa ka thënë se në çantën që i është vjedhur ka pasur dokumente personale dhe të holla.

Postimi i tij i plotë:

NUK KA NDODHUR ASNJE SKANDAL : JANE HUMBUR GJERA  PERSONALE

Ne nje portal u lajmerua se eshte humbur nje cante e delegacionit te Kosoves per bisedimet ne Bruksel, dhe se kjo eshte mbajtur fshehte  dhe kjo paraqitet si skandal . Mua me ka ndodhur te humbi ( ose te me vidhet) canta ku kam pase dokumente personale dhe te holla. Pas nje kohe dokumentet jane kthye, por te hollat jane marre. Pra eshte nje rast i nje humbje personale dhe nuk ka asgje te beje me delegacionin, tentimet qe nga kjo te ndertohet nje “skandal” jane absurde. Natyrisht qe ne per kete nuk kemi pase nevoje te mbajme konference per shtyp por as qe e kemi mbajtur fshehte, pasi nuk kishte asnje nevoje per kete./arbrsh.info/

 

Skandal/ Delegacionit të Kosovës i humbin dokumente dhe i vidhen para

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme