Rama nga Bubqi bën denoncimin për Gjykatësin: Bllokoi procesin e rindërtimit

18:56 | 29 Dhjetor 2021

Kryeministri Edi Rama ka dorëzuar sot çelësat e 122 shtëpive të reja në Bubq, që janë rindërtuar pas tërmetit tragjik të 29 nëntorit të vitit 2019.

Në fjalën e tij Rama ka bërë edhe një denoncim për një gjyqtar që sipas tij ka bllokuar procesin e rindërtimit. Megjithatë kreu i qeverisë nuk ka dhënë asnjë emër se për kë Gjykatës e ka fjalën.

Edi Rama: Një gjykatës që nuk ka për t’ja dalë t’i shmanget kësaj përgjegjësie të madhe, ka dhënë një sigurim padie për të bllokuar, për të bllokuar procesin e rindërtimit, se i teket njërit dhe thotë “nuk dua unë” dhe pallati që duhet të shembej dhe janë gjithë ato familje që preken. Del një gjykatës dhe e bllokon./oranews

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme