Google ADS

Rama: Kurban Bajrami na rikujton sakrificën dhe përkujdesjen për ata që kanë nevojë

16:09 | 16 Qershor 2024
E.G

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka uruar festën e Kurban Bajramit.

Me anë të një postimi në Facebook, ai ka uruar besimtarët myslimanë për një festë të begatshme dhe harmoni në familjet e tyre, shkruan Arbresh.info.

“Kurban Bajrami na rikujton vlerat e rëndësishme, sakrificën, përkujdesjen për ata që kanë nevojë të ju qëndrojmë pranë, duke ju ofruar dashuri, kujdes e respekt. Të jemi për njëri – tjetrin, t’i ndajmë gjërat bashkë e të kujdesemi, sakrifikojmë për më të mirën, për ne, vendin tonë!”, ka uruar ai./Arbresh.info/

Të ngjashme