Protestuesit këndojnë e vallëzojnë para objektit të komunës në Leposaviq

11:03 | 29 Maj 2023

Në veri, para objekteve komunale në Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, janë mbledhur edhe sot për të protestuar pjesëtarë të strukturave paralele serbe, të cilët të premten u përplasën me Policinë e Kosovës, në shenjë pakënaqësie ndaj vendosjes në zyrat e tyre të kryetarëve të rinj.

Ekipi i Arbresh.info po përcjell nga afër protestën dhe gjendjen në Leposaviq, ku shumë qytetarë serbë janë mbledhur para ndërtesës së Komunuës, ku edhe po këndojnë këngë për Kosovën dhe po vallëzojnë.

Ekipi Arbresh.info do ju majë të informuar …

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme