Profesori norvegjez uron shqiptarët për 28 nëntor me fotografi të rrallë

19:13 | 28 Nëntor 2021

Profesori norvegjes i medias, Kenneth Andresen, ka uruar shqipetarët për 28 Nëntorin me një fotografi të rrallë të flamurit kuq e zi.

Andersen ka shërbyer në Kosovë gjatë vitit 1999, ndërsa njihet si grumbullues i fotografive dhe kartolinave nga Kosova.

Fotografia që ai e ka postuar daton pikërisht, sot 22 vjet më parë në Prishtinë shoqëruar me urimin për festën e Flamurit. /arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara