Pritje e ngrohtë e Kurtit për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

09:21 | 27 Shtator 2021

Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës intinoi dy himnet gjatë pritjes së ngrohtë që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i bëri kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Pa një shtrëngim duarsh por vetëm me përshëndetjen me grushte tashmë e bërë e zakonshme në këtë kohë pandemie, të dy kryeministrat shqiptarë kanë parakaluara para gardës dhe ministrave të dy shteteve, raporton arbresh.info.

Kujtojmë se kjo është vizita e parë e Ramës në Kosovë pasi mori mandatin e tretë.

Përgjatë gjithë ditës së sotme, Rama do të ketë takime të një pas njëshme edhe më liderët e partive politike në vende./arbresh.info/


Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara