Pritje deri 45 minuta në pikën kufitare te Dheu i Bardhë

19:28 | 22 Gusht 2021

Pasdite në pikët kufitare të Kosovës është bërë një fluksi madh i pritjeve ku pritjet vazhdojnë të jenë deri rreth një ore.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Brendshme të Kosovës, në pikën kufitare Merdarë, që nga ora 18:48, kolona është e gjatë rreth 20 metra dhe duhet pritur afërsisht 10 deri në 20 minuta.

Kurse në pikën kufitare të Dheu i Bardhë kolona është formuar deri 300 metra e gjatë dhe pritjet zgjasin nga 40 minuta deri në 45.

Në Vermicë, kolona është 30 metra dhe pritje zgjasin nga 10 deri në 15 mintua.

Ndërsa në Han të Elezit dhe Jarinje, pritja është nga 3 deri në 5 minuta. /arbresh.info/

 

 

Lajmet më të lexuara