Google ADS

Personi, qeshja e të cilit u bë virale duke u dubluar, vdes në moshën 65 vjeçare

12:43 | 29 Prill 2021
arbresh.info

Aktori i humorit spanjoll Juan Joya Borja, e qeshura e të cilit i solli famë globale, ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeç.

I njohur më mirë me pseudonimin e tij El Risitas, që do të thotë ‘qeshje nën hundë’, aktori i humorit u bë i njohur në internet si “djalë i qeshur spanjoll”.

Pas paraqitjeve në televizionin kombëtar, Borja u bë virale në 2014 kur njerëzit filluan të dublonin titra mbi të duke qeshur duke rrëfyer një histori, raporton BBC.

Ai vdiq të mërkurën në spital, sipas mediave lokale.

Borja u pranua për çështje shëndetësore vitin e kaluar. Në mars ai falenderoi tifozët për organizimin e një fushate për mbledhjen e fondeve për t’i blerë atij një skuter me lëvizje elektrike pasi një nga këmbët e tij u amputua.

‘El Risitas’

Aktori i humorit e gjeti për herë të parë famën rreth 20 vjet më parë pasi u shfaq në shfaqjet televizive të prezantuara nga Jesús Quintero.

Klipi i famshëm i tij erdhi nga një show spanjisht i orëve të vona, Ratones Coloraos, ku ai u intervistua nga drejtuesi në lidhje me përvojën e tij fatkeqe duke punuar si ndihmës kuzhine.

Në klip, i ngarkuar në YouTube të shfaqjes në 2007, Borja i tha Quintero se si ai la një herë 20 enë tava në det brenda natës për t’i pastruar, për t’u kthyer të nesërmen në mëngjes për të parë që batica kishte përfshirë të gjithë, përveç njërës.

Historia e la atë dhe drejtuesin që të përplasnin tryezën me të qeshura të pakontrollueshme – me nënshkrimin e Borja duke fishkëllyer dhe buzëqeshjen pothuajse pa dhëmbë duke vjedhur shfaqjen.

Vite më vonë, nga rreth vitit 2014, përdoruesit e internetit filluan të postonin përsëri klipin me titra pa lidhje – ashtu si paroditë e një skene nga filmi Rënia, që përshkruan ditët e fundit të Adolf Hitlerit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme