Përmbytjet në Indonezi, 8 të vdekur dhe mijëra të evakuuar

18:31 | 10 Janar 2022

Si pasojë e përmbytjeve në rajonin Papua të Indonezisë kanë humbur jetën 8 persona.

Sipas lajmit në shtypin e vendit, 8 persona kanë humbur jetën dhe 7 mijë njerëz janë evakuuar si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga shirat intensivë që kanë qenë efektiv në Jayapura.

Ndër të tjera theksohet se të paktën 11 shtëpi kanë mbetur nën ujë.

Në përmbytjet e ndodhura një javë më parë në Ishullin Sumatra humbën jetën 2 persona dhe u evakuuan 24 mijë të tjerë./tch

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara