Përfundon takimi në Ohër, palët shihen me disponim jo të mirë

22:49 | 18 Mars 2023

Ka përfunduar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësim të zyrtarëve të Bashkimit Evropian, i cili u mbajt në Ohër.

Për pak pritët të dalë në konferencë Josep Borell, pas tij do të dalë para mediave kryeministri Kurti, ndërsa pak më vone do të dalë edhe presidenti serb Aleksandar Vuçiç.

Burime të Arbresh.info, thonë se nuk duket disponimi tek asnjëra palë se do të ketë dakordim sa i përket marrëveshjes.

Shpërndaje në rrjete sociale