Përfshihet nga zjarri një veturë në Kaçanik, brenda ishin çifti me tre fëmijët e tyre

15:19 | 6 Qershor 2021

Një veturë me targa nga Maqedonia është kapluar nga zjarri në fshatin Nikaj të Kaçanikut.

Në veturë ishin çifti me tre fëmijët e tyre shqiptarë të Maqedonisë, që sipas Kanun Veselit zëdhënës për Rajonin e Ferizajt nuk kanë pësuar lëndime.

“Një automjet është kapluar nga flaka drejtimi i lëvizjes së tij ka qenë prej Hanit të Elezit në drejtim të Prishtinës, porsa arrinë në fshatin Nikaj të Kaçanikut vëren se po del tym, e ndalon dhe e kaplon flaka automjetin. Ka qenë një çift me tre fëmijë, të cilët nuk kanë pësuar lëndime. Kanë ardhe zjarrëfikësit, automjeti është djegur tërësisht. Personat janë shqiptar të Maqedonisë të Veriut, automjeti poashtu me targa të Maqedonisë së Veriut”, tha Veseli për arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara