Google ADS

Pas gjashtë orësh, largohet barrikada në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën Veriore

18:26 | 13 Tetor 2021

Pas më shumë se gjashtë orësh, është larguar barrikada e vendosur nga serbët në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën Veriore, raporton arbresh.info.

Arbresh.info ka qëndruar në vendin e ngjarjes ku për së afërmi ju sjellë pamjet ekskluzive gjatë largimit të barrikadës.

Kjo tërheqje erdhi menjëherë pas përfundimit të takimit të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuqiqi me banorët dhe liderët serb të Kosovës./ arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale