Pamje nga pista e zgjatur në ANP

11:23 | 15 Shtator 2021

Pista në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinë, nga fundi I këtij viti do të jetë me e zgjatur.

Punimet për zgjatjen e pistës siç ka njoftuar ministri Liburn Aliu, do të përfundojnë në fund të këtij viti.

Pista dhe hapësira ajrore e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës do të zgjatet nga 2.500 metra në 3.050 metra./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara