Pacolli për çmimin më të lartë shtetëror në Kazakistan: Është një nder i madh për mua dhe kompaninë time

11:22 | 15 Dhjetor 2020

Kreu i Aleancës Kosova e Re (AKR) dhe biznesmeni kosovar Behgjet Pacolli ka reaguar pas nderimit të tij me çmimin më të lartë të shtetit në Kazakistan.

Ai, përmes një postimi në Faceook ka shkruar se ky çmim është nder i madh për të dhe kompaninë e tij “Mabetex”, raporton arbresh.info.

“Dje, me rastin e përvjetorit të Pavarësisë së Kazakistanit, në kryeqytetin Nur-Sulltan, duke falënderuar bashkëpunëtorët, inxhinierët dhe stafin drejtues të kompanisë Mabetex për punën e shkëlqyer dhe respektin për të tjerët, pata nderin të nderohem më çmimin më të lartë shtetëror për kontributin tonë në zhvillimin modern të këtij vendi. Është një nder i madh për mua dhe kompaninë time, të nderohem nga Presidenti i parë, Nazarbayev, i cili gjithashtu konsiderohet edhe si babai i kombit kazak”, ka shkruar Pacolli.

Postimi i plotë:

Lajmet më të lexuara