Google ADS

Pacolli kujton raportet e mira me Haradinajn e Krasniqin

19:51 | 10 Mars 2015

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli,në një postim në faqen e tij në rrjetin social facebook, ka shkruar rreth raporteve të tij me Ramush Haradinajn, kryetarin e AAK-së.

Pacolli ka vlerësuar lart marrëdhënet e tij të dikurshme me liderin e AAK-së.
Ai ka thënë se raporetet e tyre para se të ndërhyjë politika kanë qenë shumë të mira.
“Duke shiquar në fotot e kohës kur s’isha në politikë, gjeta, pos tjerash edhe këtë foto me Ramushin. Me Ramushin kemi patur marrëdhënie shumë të mira, me të e me familjen e tij. Ramushi e ka një babë të mrekullueshëm që e kam vizituar në të gjitha kohërat. Politika, (ndoshta) apo njerëzit e tij (me siguri) i kanë dëmtuar marrëdhënjet tona. Kam shumë respekt për sakrificat e tij dhe familjes së tij”, ka shkruar i pari i AKR-së.

Kreu i kësaj parite, ka kujtuar edhe kohën me ish-kryeparlamentarin Jakup Krasniqi.
Në një foto të publikuar në facebook, Pacolli shkruan “Duke shiquar në albumet e mia hasa në këtë foto. Me Jakup Krasniqin në vitin 1999 gjat qëndrimit të tij si mysafir i imi në Lugano”.

18108_10155263985280153_6725592986656273510_n

Shpërndaje në rrjete sociale