Pa tepih të kuqe e pa gardë nderi/ Koha me shi ndryshon agjendën në Elbasan

10:24 | 26 Nëntor 2021

Pa tepihun e kuqe e pa gardën e nderit ka filluar mbledhja e dy qeverive shqiptare në Elbasan.

Reshjet e shiut kanë ndryshuar në momentin e fundin agjendën e këtij takimi.


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e kryeministri i Kosovës Albin Kurti kanë filluar tashmë takimin me  kabinetet qeveritare.

Së bashku më ta edhe kabineti ministror.

Fokus i këtij takimi janë: Kalimi kufitarë, lehtësimi për lejet qëndrimi dhe njohja e pensioneve për të dy shtetet, raporton Arbresh.info

Konferenca e përbashkët dhe nënshkrimi i marrëveshjeve do të bëhet në ora 11 e 30 minuta aty ku edhe mediat do të marrin pjesë.

Kujtojmë, se kjo është mbledhja e shtatë e dy qeverive në të cilën pritet të nënshkruhen disa marrëveshje. /arbresh.info/

Lexo edhe:

Nis mbledhja e qeverive Kosovë-Shqipëri në Elbasan

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara