Osmani takon kryeministrin e Kroacisë, flasin për zhvillimet e sigurisë dhe aplikimin e Kosovës në BE

19:23 | 7 Dhjetor 2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq.

Gjatë këtij takimi, Osmani e Plenkoviq folën mbi zhvillimet e fundit politike dhe të sigurisë.

“Kosova është mirënjohëse për mbështetjen e qëndrueshme të Kroacisë për finalizimin e procesit të vizave dhe për avancimin e rrugës së Kosovës në BE ndërsa ne aplikojmë zyrtarisht për anëtarësim”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Kujtojmë se krerët e shtetit në vend, kanë deklaruar se Kosova do të aplikojë zyrtarisht për anëtarësim në BE gjatë muajit dhjetor./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale