Osmani: Prokurorët bullgarë eliminojnë spekulimet për mjete piroteknike apo naftë në autobus

22:49 | 24 Nëntor 2021

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, i ftuar tha se sot ka patur një takim me 4 prokurorë bullgarë dhe se ata i hedhin poshtë të gjitha spekulimet se në autobus ka pasur mjetet piroteknike apo naftë në brendësi të autobusit.

Ndryshe në aksidentin që nodhi në Bullgari, u dyshua se në autobusin nga Maqedonia Veriore kishte naftë që po mbahej mbrenda. Gjatë ditës mediat në Maqedoninë Veriore, raportuar se në autobus kishte edhe mjete prioteknike.

Nga aksidenti i autobusit i cili nga Turqia po udhëtone për në Maqedoninë Veriore humbën jetën 46 persona.
Kujtojmë se autobusi ishte djegur në tërësi, gjë e cila ngrit dyshime se mund të kishte gjëra tjera të cilat kishin shkaktuar djegien./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara