Njoftim i rëndësishëm për kosovarët që jetojnë në Gjermani e që do udhëtojnë në Kosovë

16:42 | 8 Maj 2021

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët kosovarë që jetojnë në Gjermani dhe duan të marrin rrugë për në Kosovë.

Ata kanë dhënë të gjitha detajet e nevojshme për bashkëatdhetarët tanë që pritet të marrin rrugë për në vendlindje.

Lehtësira ndaj masave të COVID-19 kanë ata persona që janë vaksinuar dhe shëruar nga COVID-19.

Këto masa vlejnë edhe për udhëtarët, përkatësisht ata që mund të dëshmojnë që janë vaksinuar dy herë apo kanë kaluar virusin dhe paraqesin provat që janë të përmendura në njoftimin e tyre kur udhëtojnë në Kosovë.

Këto masa nuk vlejnë nëse udhëtarët qëndrojnë/udhëtojnë në rajonet ku janë të shfaqura variantet e reja të virusit./arbresh.info/

Më posht mund ta lexoni njofimin e plotë:

 

Njoftim!

Posted by Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft der Republik Kosovo on Saturday, 8 Maj 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara