Nis takimi i Kurtit me Borrell e Lajçak

12:14 | 18 Mars 2023

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Josep Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Nga pamjet, shihet se kryeministri Kurti është i qeshur dhe në disponim të mirë, ashtu siç ishte edhe në takimin e 27 shkurtit në Bruksel.

Pas përfundimit të këtij takimi, Kurti do të takohet me Vuçiqin dhe ndërmjetësit evropianë, në takimin trepalësh të Ohrit.

Takimi trepalësh është raportuar se do të fillojë nga ora 12:45, pas përfundimit të takimit të Kurtit me evropianët.

Para Kurtit, presidenti serb veçse e ka përfunduar takimin  e tij me dyshen evropiane, Borrell – Lajcak./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale