Nis me një minut heshtje mbledhja e Qeverisë

10:49 | 24 Nëntor 2021

Mbledhja e Qeverisë së Kosovës ka nisur me një minutë heshtje në nderim të viktimave që humbën jetën në aksidentin në Bullgari.

Në mbledhjen e 45 të kabinetit qeveritarë, Kryeministri Albin Kurti se bashku më ministrat e tij kanë aprovuar  Projektligjin për Ratifikimin e Këmbimit të Notave Dogmatike në lidhje më asistencën e ofruar në formë granti sipas aktit për ndihmë të jashtme të viti 1961 dhe Aktit për kontroll të shitjeve të armëve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

E po në këtë mbledhje janë miratuar edhe Projektligji për Markat Tregtare, Projektligji për Mbrojtjen e Sekreteve Tregtare.

Në këtë mbledhje janë 33 pika për miratim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara