Nesër hapet ekspozita “Ethos”

17:15 | 6 Shtator 2023

Nesër duke filluar nga ora ora 12:00, në ndërtesën e vjetër të kryeqytetit do të bëhet hapja e ekspozitës “Ethos”, e mbështetur nga Drejtoria e Kulturës.

Kjo ekspozitë e realizuar nga Expoart.40, eksploron lidhjen në mes të identitetit dhe vlerave të cilat mund të shfaqen përmes artit, përcjell Arbresh.info.

“Punimet janë realizuar përgjatë muajit gusht nga artistët e rinj studentë të Artit Konceptual dhe Mediave të Reja, Arkitekturës si dhe Dizajnit të Modes në bashkëpunim me ligjërues ekspertë të fushës së artit të cilët kanë inspiruar rrugëtimin e tyre profesional. Ekspozita “Ethos” do të jetë e përherëshme, prandaj me kënaqësi ju ftojmë në ceremoninë e hapjes”, thuhet në njoftim./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale