Nën ndikimin e alkoolit, një person shkakton vetaksident në Mitrovicë

10:45 | 8 Qershor 2021

Një person në afërsi të Mitrovicës, konkretisht në fshatin Trepçë, ka shkaktuar vetaksident nën ndikimin e alkoolit.

Sipas Raportit të Policisë, nga ky aksident ka pasur dëme materiale por edhe lëndime të pasagjerëve, të cilët janë dërguar menjëherë për tretman në spitalin e Mitrovicës./arbresh.info/

Raporti:

“Fsh. Trepçë, Mitrovicë 07.06.2021 – 04:30. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar duke drejtuar veturën e tij dhe nën ndikim të alkoolit ka shkaktuar vet aksident duke dëmtuar: një shtyllë ndriçimi, një shtyllë elektrike betoni dhe një veturë. Shoferi dhe dy pasagjer kanë pësuar lëndime dhe janë dërguar tretman mjekësor në spitalin e Mitrovicës.”

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara