Në Spitalin e Pejës 22 pacientë në gjendje të rëndë

10:40 | 19 Shtator 2021

22 paciente janë në gjendje të rëndë nga Covid-19 në Spitalin e Pjesë, nga 102 sa janë të shtrirë në këtë spital.

Sipas raportit të këtij spitali thuhet se nga 102 pacientë, 83 prej tyre janë me oksigjenoterapi, 7 janë në CPAP dhe 22 të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

2 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara