Në ShSKUK po trajtohen 23 pacientë të konfirmuar me COVID-19

13:34 | 22 Korrik 2021

97 pacientë janë duke u trajtuar në klinikat Covid të Qendrës Klinike Universitar të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme, prej tyre 23 të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, kurse 55 me oksigjeno-terapi.
Në QKUK janë të shtrirë 84 pacientë,
13 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë
50 me oksigjeno-terapi
1 në gjendje të rënduar shëndetësore
Numri i pacientëve të shtrirë sipas klinikave
Klinika Infektive, 38 pacientë
Klinika e Pulmologjisë, 45 pacientë
Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 13 pacientë
10 të konfirmuar pozitivë
5 me oksigjeno-terapi
Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme
Spitali i Gjakovës, 5 pacientë
Spitali i Gjilanit, 7 pacientë
Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara