Në Malishevë nis Festivali Folklorik “Oda e Llapushës”

09:18 | 1 Gusht 2023

Komuna e Malishevës në kuadër të aktiviteteve për mërgatën, sot nis edicioni i tetë Festivalit Folklorik “Oda e Llapushës”.

Në kuadër të këtij festivali hapet edhe panairi artizanal nga ora 8.:00, ndërsa në orën 18:00 do të parakalojnë rapsodët, grupet, shoqëritë kulturo-artistike dhe ansamblet e këngëve dhe valleve.

Nata finale e festivalit do të mbahet nesër nga ora 19.00, ka njoftuar Komuna e Malishevës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme