Murati pas votimit për ndryshimin e Ligjit për Automjete: Një barrë e rëndë po hiqet për qytetarët

11:46 | 17 Qershor 2021

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se me votimin në parim të ndryshimit të Ligjit për Automjete , po hiqen një barrë e rëndë për qytetarët.

Ai ka thënë se është çështje ditësh votimi edhe në lexim të dytë.

“Kalon në lexim të parë heqja e homologimit për veturat që importohen nga BE, Zvicra, e Norvegjia.
Tashmë është çështje ditësh deri në leximin e dytë dhe hyrjen në fuqi të këtij ndryshimi.
Më në fund, po hiqet kjo barrë e panevojshme për qytetarët., ka shkruar Murati.

Murati ishte iniciator i këti ndryshim-ligji në legjislaturën e kaluar si deputet./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale