Murat Jashari apo Vjosa Osmani për postin e presidentit, kjo është përgjigja e Kurtit

12:54 | 3 Mars 2021

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ditën e sotme ka qëndruar në Shqipëri ku ka prezantuar kandidatët e VV-së për zgjedhjet në Shqipëri.

I pyetur nëse ka pasur takim mes Kurtit, Osmanit e Murat Jasharit për postin e Presidentit, ai tha se një takim i tillë s’ka ndodhur dhe posti i presidentit do t’i takojë Vjosa Osmanit.

“Çështjes së një kompromisi të aluduar me zonjën Osmani dhe zotin Murati nuk ka pasur një takim të tillë ne e kemi bërë koalicioni parazgjedhor me Vjosa Osmanin prandaj zgjedhjet ishin referendum, populli nuk bën kompromise por dëshiron ndryshime”, u shpreh Kurti, shkruan Arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara