Google ADS

Moti sot, i vranët dhe me intervale me diell

07:08 | 28 Maj 2024
E.G

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu, shkruan Arbresh.info.

Ndërkaq, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-27 gradë Celsius.

Po ashtu parashihet se do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale