Google ADS

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës se Shqipërisë Ditmir Bushati, fillon vizitën në Kosovë.

09:36 | 27 Shkurt 2015
Arbresh Info

Në këto momente ka filluar takimi në ndërtesën e Qeverisë në mes të Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati. (Ndërtesa e Qeverisë Kati III, ora 09:30, konferenca e përbashkët në sallën P32)

Në vazhdën e takimeve, Ministri i Punëve të Jashtme do të ketë takime edhe me autoritetet tjera qeveritare të Republikës së Kosovës.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa pret në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati në ora 10:30.

Ndërsa, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga takon ministrin e punëve të jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati në ora 11:00.

Gjatë mesditës Ministri Bushati do të takojë po ashtu liderët e partive opozitare.

Shpërndaje në rrjete sociale