Me shumë emocione, Përparim Rama bën betimin si kryetar i ri i Prishtinës

10:31 | 7 Dhjetor 2021

Kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama është betuar para asamblesë komunale të Prishtinës.

Pas ngritjes në këmbë, Rama si kryetar i ri i Prishtinës është betuar për mandatin katër vjeçar në krye të Prishtinës.

” Unë Përparim Rama zotohem se do ti kryej detyrat si Kryetar i ri i Prishtinës më nderë dhe përgjegjësi”, tha Rama gjatë betimit.

Më këtë komunë për për tetë vite ka qeverisur Shpend Ahmeti./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara