Mbyllet pika kufitare në Bërnjak

09:23 | 24 Shtator 2023

Pika kufitare në Bërnjak është mbyllur për hyrje nga territori i Serbisë.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar nuk ka dhënë detaje se deri kur do të qëndroj e mbyllur kjo pikë, shkruan Arbresh.info

Kjo mbyllje, vjen pas sulmit me armë zjarri nga grupet kriminale serbe ndaj Policisë së Kosovës në orët e para të mëngjesit, ku meti i vrarë një polic dhe një tjetër i plagosur.

Ky sulm nga ngritur reagime të shumta të të gjithë liderëve shtetëror duke e dënuar fuqishëm aktin./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme