Mbi 17 mijë stikersa janë vendosur në targat e automjeteve

16:24 | 11 Tetor 2021

Ministria e Punëve të Brendshme, ka njoftuar se që nga 4 shtatori në pikat kufitare për të hyrë në territorin e Kosovës nga Serbia, janë vendosur gjithsej 17.090 stikersa në targat e automjeteve.

Sipas komunikatë së MPB-së, më së shumti stikersa janë vendosur në Zveçan 932, Zubin Potok 669.

“Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia për Regjistrim Civil dhe Pikat e Kalimit Kufitar në mbarë territorin e Republikës së Kosovës, kanë administruar gjithsej 17.090 stikersa për targa”, thuhet në njoftim./arbresh.info/.

Vendosja e mbulimi të simboleve shtetërore në targat e automjeteve që hynë nga Serbia në Kosovë dhe anasjelltas është rezultat i marrëveshjes së arritur në Bruksel më 31 shtator, në bazë të së
cilës ishte paraparë edhe heqja e Njësisë Speciale nga pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak si dhe largimi i protestueseve serbë dhe barrikadat e vendosura nga ta./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara