Marrëveshja për targat, Bislimi: Në duhet të vazhdojmë bisedimet tona intensive të mbështetura nga Gjermania dhe Franca

23:01 | 23 Nëntor 2022

Zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Besnik Bislimi ka folur pas arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë.

Me anë të një shkrim në Twitter, Bislimi ka thënë se pas dakordësimit, duhet të vazhdojnë bisedimet intensive të mbështetur nga Gjermania dhe Franca.

“Pas marrëveshjes së sotme, ne duhet të vazhdojmë bisedimet tona intensive për propozimin e BE-së, të mbështetur nga Gjermania dhe Franca, për normalizim të plotë të marrëdhënieve”, ka thënë Bislimi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale