Lista Serbe gjobitet me 25 mijë euro

18:17 | 9 Qershor 2017

Paneli zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka gjobitur  Listën Serbe me 25 mijë euro për realizimin e videos e cila siç thuhet në shpjegim promovon dhe nxit urrejtje ndaj ekzistencës së shtetit të Kosovës, raporton Tanjug,

Duke shpjeguar vendimin, ndër të tjera theksohet se në video janë ekspozuar edhe mesazhe kërcënuese kundër formimit të Ushtrisë së Kosovës dhe funksionimit të shtetit të plotë të Kosovës, duke bërë thirrje për ruajtjen e institucioneve serbe në Kosovë, teksa Kosova quhet edhe “Kosova Metohijë”

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara