Google ADS

LDK propozon tri veprimet që do e ndalnin inflacionin

11:02 | 9 Shkurt 2023

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka dhënë tri propozime në lidhje me ‘luftën’ ndaj inflacionit, apo rritjes së çmimeve.

Në një postim në Facebook, LDK ka shkruar se pushteti ka mashtruar teksa kjo parti ka ofruar një plan me tri pika.

Heqja e TVSH-së në produktet bazike, ulja e tatimit dhe rritja e pagave janë tri pikat që ka propozuar LDK-ja.

“Për shkak të rritjes së çmimeve në produktet bazike, qytetarët nuk arrijnë që me pagat e tyre të përballojnë koston e jetesës.

Një tjetër mashtrim nga pushteti.

LDK e ka planin për të përkrahur familjet:

Ta heqim TVSH-në në produkte bazike

Të ulim çdo barrë tatimore

T’i rrisim pagat në përputhje me inflacionin”, ka shkruar kjo parti./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme