Google ADS

Largohet nga vendi i ngjarjes vetura e policisë, e cila u djegë nga protestuesit serb

17:00 | 26 Maj 2023

Policia e Kosovës ka larguar nga vendi i ngjarjes veturën e cila i djegë nga protestuesit serbë.

Largimi i kësaj veture erdhi pas largimit të protestuesve dhe qetësimit të situatës në Zveçan.

Kjo nuk është vetura e vetme e dëmtuar. Edhe një veturë tjetër u dëmtua, pasi u qëllua me gurë nga protestuesit.

Si pasojë e sulmeve, pesë zyrtarë policorë kanë marrë lëndime të lehta trupore, sipas njoftimit zyrtar të Policisë së Kosovës.

  


LEXO EDHE
Gjendja aktuale në veri përmes fotografive – Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale