LAJMI I FUNDIT/ Basri Lenjani tërhiqet nga gara për drejtor të SHSKUK-së

11:23 | 9 Qershor 2023

Ish-drejtori i Emergjencës  në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Basri Lenjani, ka hequr dorë nga gara për drejtor të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar. (SHSKUK).

Arbresh.info ka marr vesh se  janë disa arsye, të cilat e kanë shtyrë, Lenjanin të tërheqjet nga gara.

Disa nga arsyet që kanë shtyrë atë të largohet nga konkursi, dyshohet të jenë dyshimet për gara jo të drejt, njëanshmëri, si dhe njohuria se kush do ta fitojë këtë konkurs.

Portali Arbresh.info ka kontaktuar Lenjanin për të mësuar më shumë rreth tërheqjes së tij, mirëpo i njëjti deri tani ka qenë i pa qasshëm.

Ndryshe, më 16 maj në faqen zyrtare të ShSKUK-së u publikuan emrat e gjashtë kandidatëve për drejtor të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar.

Në mesin e kandidatëve ishte edhe ish-drejtori i Emergjencës Basri Lenjani.

Lenjani, ishte larguar në vitin 2020 dhe ishte zëvendësuar nga Valbon Krasniqi.

E katër kandidatët e tjerë janë për këtë pozitë janë: Sanije Gashi, Elvir Azizi dhe Haqif Arifi dhe Zef Ndrejaj./ Arbresh.info/

LEXO EDHE

Publikohen emrat e kandidatëve për drejtor të ShSKUK-së – Arbresh.info