Kurti pranon urime nga kryeministri i Katarit

20:01 | 24 Prill 2021

Kryeministri i Katarit, Khalid Bin Khalifa Bin Abdulaziz Al-Thani, përmes një letre ka uruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, për marrjen e detyrës, shkruan arbresh.info.

Urimi vijon si më poshtë:

“Në emër të Qeverisë të Shtetit të Katarit dhe në emrin tim personal, dëshiroj t’ua shpreh, me rastin e zgjedhjes tuaj si Kryeministër i Kosovës, përgëzimet tona më të sinqerta, së bashku me urimet tona më të mira për mirëqenie dhe sukses për Shkëlqesinë Tuaj si dhe për zhvillim dhe përparim të mëtejshëm për vendin tuaj.

Me konsideratën time më të lartë,

Khalid Bin Khalifa Bin Ahdulaziz Al-Thani
Kryeministër dhe Ministër i Brendshëm
i Shtetit të Katarit”/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara