Google ADS

Kurti ja lë fajin vetes që nuk fitoi Agim Bahtiri në Mitrovicë

15:21 | 18 Tetor 2021
arbresh.info

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka fajësuar veten që kandidati i kësaj partie për kryetar në Komunën e Mitrovicës, Agim Bahtiri, nuk arrit të fitojë në zgjedhjet e së dielës.

LEXO EDHE Zgjedhjet Lokale 2021| Kurti pyetet për Listën GUXO dhe Vjosa Osmanin

Për Kurtin ka qenë befasi humbja e Agim Bahtirit në Mitrovicë, derisa ka shtuar se do të shohin se për çfarë kanë humbur.

“Mbase nuk i kemi ndihmuar mjaftueshëm. E falënderoj përzemërsisht për besnikërinë ndaj Vetëvendosjes dhe korrektësinë në raportet e tij me mua dhe Lëvizjen”, deklaroi Kurti para gazetarëve.

LEXO EDHE Kurti: Jemi të parët, kurrë s’kemi qenë më të fortë

Bahtiri i rendit i dyti, derisa fitore pa balotazh pati kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza./arbresh.info/

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale