Kryeministri Hariri kthehet në Liban

22:58 | 21 Nëntor 2017

Kryeministri Saad al-Hariri ka ateruar në Bejrut.

Hariri është kthyer në shtëpi për herë të parë pasi dha dorëheqjen si kryeministër i Libanit, transmeton portali arbresh.info

Ai dha dorëheqje përmes një transmetimi nga Arabia Saudite, duke e zhytur kështu vendin në një krizë politike.

Dorëheqja e papritur e Haririt më 4 nëntor e futi Libanin përballë një lufte rajonale të pushtetit midis monarkisë suni të Arabisë Saudite dhe Iranit shiit. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara