Konjufca: Krasniqi e Gjakova vulosën suksesin madhështor të Majlinda Kelmendit

22:57 | 2 Gusht 2021

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca u ka uruar mirëseardhje kampioneve olimpike, Nora Gjakovës dhe Distria Krasniqit.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ato vulosën suksesin madhështor të Majlind Kelmendit.

Postimi i plotë:

Mirë se vini KAMPIONE OLIMPIKE!
Kosova sonte është në festën e madhe të triumfit historik në Lojërat Olimpike Tokyo 2020.
Të praruarat Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, në garën më të fortë në botë, vulosën suksesin madhështor të Majlinda Kelmendit në Rio 2016, duke lartesuar edhe më tej sportin e xhudos, kombin dhe shtetin e Kosovës.
Nga dy Olimpiada, vashat tona, me trajnerin Driton Kuka, i sollën Kosovës tri medalje të arta. Sukses i jashtëzakonshëm, ëndërr e shumë shteteve të botës.
Përgëzime, mirënjohje dhe falënderime për tërë ekipin tonë olimpik, që na bëri krenarë me arritjet kolosale në Tokio./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara