Google ADS

Komuna njofton për largimin e degës së thyer të një lisi në kryeqytet

15:39 | 26 Maj 2024
E.G

Komuna e Prishtinës ka njoftuar për largimin e një dege të thyer të një lisi në rrugën “Fehmi Agani” në kryeqytet.

Sipas njoftimit, zjarrfikësit e Prishtinës kanë ndërhyrë edhe në zona tjera të kryeqytetit, ku ka pasur raste të tilla, shkruan Arbresh.info.

“Ekipet e Drejtorisë për Siguri dhe Emergjenca në bashkëpunim me zjarrfikësit e palodhshëm të Brigadës së Zjarrfikësve të Prishtinës, kanë ndërhyrë në pastrimin, largimin e degës të thyer të një lisi në rrugën “Fehmi Agani” e po ashtu në zona tjera, ku janë detektuar raste të tilla”, thuhet në njoftimin e Komunës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale