Këto pritet të jenë masat e reja kundër Covid 19 për gastronominë

21:17 | 14 Janar 2021 | Albina Haliti

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike propozimet për masta e reja të cilat pritet të votohen në qeveri.

Një nga masat është edhe për gastronomet, raporton Arbresh.info.

Arbresh.info ka sigurua të gjitha këto masa.

Orari për gastronominë do të zgjatet deri në ora 22:00 në komunat që janë në Zonën e Verdhë dhe të Gjelbër.

Kurse, në Zonën e Kuqe, pritet që orari i punës së gastronomisë të jetë deri në ora 21:30.

Ndërsa, në komunat që janë në Zonën e Verdhë dhe të Gjelbër, pritet të hiqet kufizimi i orarit të lëvizjes.

Kurse, në Zonën e Kuqe, pritet që orari i kufizimit të lëvizjes të filloj nga ora 21:30 deri në ora 05:00./Arbresh.info/

Vendimi-i-Qeverise-per-masat-anticovid19-14-janar-2021

Këto janë të gjitha masat e propozuara nga ministria e Shëndetësisë kundër COVID-19

Ndryshojnë masat anti-Covid, ky është orari i ri i lëvizjes

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara