Kështu duket kompleksi i banesave në Thumanë nga “Fondacionit Behgjet Pacolli”

15:24 | 25 Nëntor 2021

Tërmeti i 26 nëntorit 2019 në Shqipëri la të vdekur 51 persona dhe mbi 900 të lënduar dhe shumë familje pa kulm mbi kokë.

Ishte biznesmeni kosovar, Behgjet Pacolli ai i cili mori iniciativën për ndërtimin e shtëpive për familjet e prekura nga tërmeti në Thumanë, shkruan arbresh.info.

Sot biznesmeni kosovar, Behgjet Pacolli dorëzoi kompleksin banesorë në Thumanë.

Këto shtëpi janë financuar të gjitha nga familja Pacolli përmes Fondacionit Behgjet Pacolli.

Në ceremoninë e dorëzimit të kompleksit banesorë ishte i pranishëm edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama./arbresh.info/

Kështu duket kompleksi

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara